Ptah

Pravidla ke stažení

Ptah, bůh řemesel a umění je hlavním správcem pravidel naší hry. Bude zveřejňovat aktuální a chystané změny pravidel a rovněž prijímá od vás náměty, které by do pravidel mohly být zapracovány.

Pokud byste chtěli sdělit zprávu některému z božstev, pošlete mail na farao@webegypt.every1.net a do subjektu napište jméno příslušného božstva. Ten z bohů, kterého oslovíte vám odpoví, nevíte-li komu by dotaz příslušel, pošlete jej Bastet nebo Thowtovi.

Změny a doplňky k pravidlům:

- kromě vám známých božstev je možné se v údolí Nilu setkat se šesti dalšími. V nejbližší době se podle svého umístění dozvíte pravidla pro Vedžo nebo Nechbet. Další chrámy musíte nejprve nalézt. Pak za obnos, který se u každého božstva liší a je shodný s cenou studina na velekněze, můžete být poučeni o jeho kultu. Tím získáte podrobné informace o možnostech tohoto božstva a budete moci stavět jeho další chrámy.

- připravuje se přecenění armád, studia a najímání osob, ceny armád vám prozradí Sachmet, já vám povím o ostatních cenách.

- Karavana vypravená za účelem obchodu může také zbloudit a nedorazit do cíle. Šance na zbloudění roste s výnosem.

- Připravuje se změna mapy, budou přidána další města a další kraje, tato změna vás však zastihne až v další hře. V průběhu aktivní hry mapu měnit nebudu.

- Na přímou intervenci vyznavačů bohyně Sachmet se mění výpočet ztrát v bitvě a výpočet síly armády.

- Bohyně Sachmet chystá i další změny

- Jak je mi známo, některé osoby chtějí blokovat obchod v údolí Nilu, karavanám však bude dána možnost cestovat pouští za cenu zvýšení rizika.

- změní se pojetí moci některých bohů, zejména Thowta, Chmuneva a Sachmet.

- velekněz navíc získá možnost zakázat poskytování pomoci v některém z chrámů

- dovolím i výstavbu více chrámů jednoho božstva na jednou území

- již dlouho jsem nepsal a zatím jsme se dočkali verze pravidel beta 4, kde byly zaneseny veškeré navrhované a výše popisovaná změny a některé další, verzi pravidel beta 4 si můžete stáhnout z této stránky.

- chystají se další změny, protože naše hra se stále vyvíjí.

- ve verzi beta 4 vstoupilo do hry dalších pět bohů, zatím přístupných pouze nehráčským vládcům, ale od verze beta 5 bude alespoň moc bohyně Maat k dispozici všem

- také se změní pravidla pro učení se kultu cizího božstva, toto studium bude pro jakéhokoliv boha o jehož chrámu hráč ví, poskytovat Thowt. Chystají se i omezení Amonovy moci, nebude smět převzít vlastnosti Thowta a Maat

- do hry vstopily dvě bohyně přístupné všem hráčům, Maat a Nephtys, další tři nová božstva (Tveret, Bés a Moncev jsou zatím přístupné pouze některým hrajícím neutrálům), ve hře je tak v tuto chvíli 23 božstev.

- pro nebeta verzi bude možné si vybrat ze všech božstev.

Bastet Eset Sachmet Anupew Vedžo Ptah Thowt Nechbet